Geocoinfest

26.03.2014 12:45

Geocoinfest je speciální komerční event zaměřený převážně na geocoiny, ale k vidění a koupi zde mohou být i další věci týkající se geocachingu, například GPS navigace, outdoorové oblečení, vybavení… Nejlépe se dá asi přirovnat k prodejnímu veletrhu.

Akce se konají pod záštitou Groundspeaku a sdružují zájemce, a samozřejmě také autory a prodejce, geocoinů z celého světa. Kromě stánků jednotlivých prodejců mohou návštěvníci využít i dalších, organizátory připravených aktivit – soutěže, výstavy a jiný, předem připravený, doprovodný program.

Historicky první geocoinfest se konal 17.2.2007 v Kalifornii, ve městě Temecula, v roce 2008 v Pittsburghu (Pennsylvania), o rok později v Salt Lake City (Utah), v následujícím roce 2010 v Minneapolis (St Paul).

Rok 2011 byl přelomový, jelikož se geocoinfest konal, kromě jihokalifornského ve městě Rock Hill, současně také první evropský mezinárodní festival v Kolíně nad Rýnem. GCF EU – Cologne – Germany (GC2GPHN) zaznamenal obrovský úspěch. Kromě prodejců z mnoha zemí evropy, se události zúčastnilo přes 3000 návštěvníků. O tohoto roku se geocoinfesty konají současně jak na úzení Severní Ameriky, tak i Evropy.

Druhý ročník evropského geocoinfestu (GCF EU) se konal v hlavním městě Portugalska, v Lisabonu a v podstatě pokračoval ve šlépějích festivalu německého. Tedy kvalitní organizace, velké množství prodávaného zboží a naprostá spokojenost návštěvníků.

Třetí ročník GCF EU byl uspořádán 8. Září 2013 v Praze na Holešovickém výstavišti spolu s (partnerskou akcí České asociace geocachingu, o.s.) First GPS Maze Europe v nedaleké pražské Stromovce. Jednalo se, co do účasti návštěvníků, o zatím největší evropský geocoinfest. Letošní GCF EU se bude konat 4.10.2014, po třech letech opět v Německu a hostit jej bude město Ulm.

Zpět