Red Baron Geocoin

04.10.2014 20:53

Red Baron Geocoin je splnění velkého snu, snu o vlastním geocoinu. Zhruba rok po založení své geocoinové sbírky jsem si začal pohrávat s myšlenkou o výrobě geocoinu. Neměl jsem ovšem tušení, co všechno taková věc obnáší, dokonce ani jaké vhodné téma zvolit. Byl jsem si jistý pouze jednou věcí - případnou spoluprací se Slávkem Hoblíkem. S nikým jiným bych se do celé akce nepustil. Pokud by nebyl ochotný se se mnou do celé věci dát, seznámit mě se všemi taji realizace, od návrhu až po samotnou výrobu, Red Baron Geocoin by nikdy nevznikl.

Když se konečně podařilo shromáždit dostatek potřebných financí, v lednu 2014 jsme na projektu začali se Slávkem usilovně pracovat.

Při výběru vhodného tématu bylo nutné vzít v potaz spoustu aspektů, aby se výsledek potenciálním kupcům líbil. Jsem přesvedčený, že téma Red Baron je zvolené správně, a to z těchto důvodů:

1) velká osobnost: Manfred von Richthofen, velmi známý pilot a jeden z největších hrdinů 1. sv. války
2) datum: rok 2014 je 100. výročím vypuknutí první světové války, velmi symbolické datum
3) motiv: co jiného by mělo zaujmout potenciálního zájemce o geocoin víc, než krásně vyvedený rudý trojplošník Fokker Dr. 1 na lícové straně
4) relativně široký okruh zájemců: cizinci, fandové letectví, váleční nadšenci

Postupem času začal geocoin dostávat reálnou podobu. Když jsme byli s výsledkem konečně zcela spokojení, už nic nebránilo v zahájení výroby raznice, nákupu trackovacích čísel a následně výrobě prvních vzorků. Zhruba po půl roce od začátku realizace (v červenci 2014) byly vzorky hotové.

Vznikl Red Baron Geocoin - trackovatelná mince pro hru geocaching, ve třech verzích, s vlastní ikonou, prefixem ED.

Pokud byste měli o tuto minci zájem, je již bohužel oficiálně vyprodaná. Ale nechal jsem si pár kousků v šuplíku na výměnu.

Zpět